Zaproszenie na Paradę Pułaskiego - niedziela 2 października 2022

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, zwracamy się do Was z informacją o Paradzie Pułaskiego. W tym roku Parada Pułaskiego odbędzie się w niedzielę 2 października, jak zawsze na Manhattanie. Parada rozpocznie się o godz. 12:30 i przejdzie Piątą Aleją. To najlepszy moment, w którym pokazujemy swój patriotyzm, związek z naszą ojczyzną, a młodemu pokoleniu jak wielu POlaków mieszka na Wschodnim Wybrzeżu. Nasza szkoła planuje wysłać swoją reprezentację na 5 Aleję. Chcemy zamówić autokar, który ok 10:00am wyjechałby z parkingu przy kościele w Derby, a wrócił do Derby ok. 5-6pm. Szacowany koszt ok.$30 na osobę. Obowiązuje biało-czerwony strój i dobry humor. Zachęćcie rodziców, dziadków, znajomych.
Serdeczna prośba do Państwa - prosimy do najbliższej niedzieli przesłać smsa do p.W.Jusińskiej na nr 203-675-2092  z tekstem np. "Parada - nazwisko_ilość osób".


 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/23 - 9/10/2022

To już 36. raz młode pokolenie polskiego pochodzenia przekracza próg Polskiej Szkoły Sobotniej w Derby, aby poznawać i zgłębiać tajniki języka polskiego, uczyć się historii i geografii Polski, nawiązywać nowe przyjaźnie. Jest to dla naszej szkoły rok jubileuszowy więc będzie pełen niespodzianek. Uroczysty bankiet Jubileuszowy odbędzie się 19 listopada 2022 r. w Restauracji Crystal Ballroom w New Britain. 24 września 2022 r. zajęcia integracyjne odbędą się w Funz Trampoline Park w Hamden. Czekają nas również nowe zadania i wyzwania, o których informować będziemy czytelników „Polonii" na bieżąco.

Po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się według tradycji naszej szkoły.

O godzinie 10:00am w Kościele św. Michała Archanioła w Derby odbyła się uroczysta Msza św. w intencji naszych uczniów, nauczycieli i rodzin, którą celebrował ks. Marek Sobczak. W homilii podzielił się swoimi wspomnieniami z pierwszych dni pobytu w USA i ważności nauki języków. Wraz z proboszczem parafii Ks. Rafałem Kopystyńskim pobłogosławili i poświęcili plecaki naszych uczniów. Dalsza ceremonia odbyła się na sali gimnastycznej w budynku szkolnym. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu nastąpiła prezentacja nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym będą pracować w naszej placówce.

Pierwsze zajęcia rozpoczęte. Przed nami kolejna biała karta do zapisania. Życzę koleżankom nauczycielkom wielu ciekawych pomysłów na lekcje w polskiej szkole, uczniom dużo wiary w siebie i swoje możliwości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć Waszych dzieci.   

Wioletta Jusinska, dyrektor szkoły